ANAP
ANAP
ANAP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ONOARE - DEMNITATE - TRAI DECENT!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» COMUNICAT COMITETUL DIRECTOR
Invitatie la protest Icon_minitime1Dum 21 Ian 2024 - 18:37 Scris de Adrian

» Reconvocare Adunare Generală ANAP 2022
Invitatie la protest Icon_minitime1Lun 16 Mai 2022 - 8:22 Scris de Adrian

» Convocare Adunare Generală
Invitatie la protest Icon_minitime1Dum 1 Mai 2022 - 0:17 Scris de Adrian

» S-a stins Carol MĂRCUȚEANU
Invitatie la protest Icon_minitime1Vin 11 Mar 2022 - 9:21 Scris de Adrian

» Apel la solidaritate!
Invitatie la protest Icon_minitime1Joi 10 Mar 2022 - 22:52 Scris de Adrian

» S-a stins Constantin POPESCU
Invitatie la protest Icon_minitime1Joi 10 Mar 2022 - 0:19 Scris de Adrian

» Recalculare punctaj
Invitatie la protest Icon_minitime1Joi 10 Feb 2022 - 18:56 Scris de Adrian

» Sărbători binecuvântate!
Invitatie la protest Icon_minitime1Vin 24 Dec 2021 - 16:18 Scris de Adrian

» S-a stins Gheorghe STĂNCULESCU
Invitatie la protest Icon_minitime1Mier 15 Dec 2021 - 23:00 Scris de Adrian

» Program sediu ANAP
Invitatie la protest Icon_minitime1Mar 14 Dec 2021 - 10:57 Scris de Adrian

Galerie
Invitatie la protest Empty
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Invitatie la protest

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
margo




Mesaje : 5
Data de inscriere : 02/03/2011

Invitatie la protest Empty
MesajSubiect: Invitatie la protest   Invitatie la protest Icon_minitime1Mar 4 Oct 2011 - 19:05

Astazi am fost la ANAP si am vazut o invitatie de participare la mitingul de protest la Cadrelor Militare Disponibilizate care se va desfasura in data de 07.10.2011 la ora 10 in fata Academiei Militare sub titlul :Munca decenta, Salarii decente, Pensii decente.
Se cerea confirmarea la manifestatie si cine va lua cuvantul din partea ANAP. Bineanteles ca ANAP nu anunta, nu cere parerea membrilor si nu raspunde invitatiei, si noi asteptam sa se lupte pentru drepturile noastre si sa ne reprezinte. Unde ? Noi suntem buni numai sa platim cotizatie si avocati dar la alte actiuni (mai ales ca am fost invitati de un sindicat puternic si puteam intra cu ei la negocieri) , unde sa protestam pentru drepturilor noastre nu avem voie. Nu mi se pare corect sa nu luptam pe toate caile legale pentru drepturile noastre si nici macar sa nu fim consultati daca suntem de acord sa participam la manifestatie.
Sus In jos
doruvarlan

doruvarlan


Mesaje : 14
Data de inscriere : 04/11/2010
Varsta : 73
Localizare : Bucuresti

Invitatie la protest Empty
MesajSubiect: Opinie, printr-un CITAT   Invitatie la protest Icon_minitime1Mier 5 Oct 2011 - 21:17

Antony Hope: „A explica adevărul oamenilor care nu
sunt structuraţi mental să-l înţeleagă este similar cu a promova
incultura”
Sus In jos
margo




Mesaje : 5
Data de inscriere : 02/03/2011

Invitatie la protest Empty
MesajSubiect: Domnului Doruvarlan   Invitatie la protest Icon_minitime1Joi 6 Oct 2011 - 20:22

Nu stiu cine sunteti si nici nu ma intereseaza, dar daca considerati ca cineva este labil mital pentru ca incearca pe toate caile LEGALE (repet legale) sa lupte pentru drepturile personalului navigant inseamna ca ori sunteti nebun ori sunteti corupt. Rusine sa-ti fie. A fost o invitatie a sindicatului cadrelor militare disponibilizate (intra pe site-ul lor sa vezi) si daca ei sunt nebuni inseamna ca tu esti sanatos. O sa vedeti toti (lasi si fricosi ce sunteti) ca militarii o sa-si castige toate drepturile iar noi o sa ramanem ca prostii (ca noi avem bun simt si bani de avocati). Stati si asteptati de la altii si de la avocati...
Sus In jos
doruvarlan

doruvarlan


Mesaje : 14
Data de inscriere : 04/11/2010
Varsta : 73
Localizare : Bucuresti

Invitatie la protest Empty
MesajSubiect: MARGO ???!!!   Invitatie la protest Icon_minitime1Vin 7 Oct 2011 - 12:25

... Te compatimesc !
Iti doresc viata lunga... in deplina ignoranta!

Cu drag,

Doru Varlan
[i]
Sus In jos
margo




Mesaje : 5
Data de inscriere : 02/03/2011

Invitatie la protest Empty
MesajSubiect: Multumesc   Invitatie la protest Icon_minitime1Vin 7 Oct 2011 - 21:03

Domnule Varlan va multumesc pentru urari si va doresc de asemenea viata lunga. Eu va spuneam ca militarii inca mai au pensii speciale inca si tot ies organizat sa-si spuna punctul de vedere. Sunt convins ca lor nu o sa le taie niciodata guvernul pensiile (ba din contra la majoritatea or sa le mareasca) indiferent daca or sa le numeasca pensii speciale sau altfel. Fara a fi aliati cu un sindicat puternic nu o sa reusim noi niciodata sa ne facem auziti deoarece suntem prea putini in comparatie cu militarii. Dar consider ca Boc a mizat pe oameni ca dumneavoastra cand au taiat pensiile deoarece se astepta sa nu vada nici o reactie (mai bine traiti din citate si mancati citate decat sa va exprimati opinia). In asemenea conditii si cu asemenea oameni, Guvernul isi permite sa dea cate o lege sau ordonanta pentru a anula tot ce s-a castigat in instanta din cand din cand si noi vom ramane ca prostii pentru ca suntem inteligenti si supusi (si ne multumim sa-i citam pe altii). In asemenea conditii si fiindca se anunta o noua recesiune, nu m-ar mira sa ne mai taie jumatate din pensie pentru ca noi si-asa nu zicem nimic.
Probabil ca ati vazut la TV ca USL s-a angajat in cazul in care vin la guvernare sa nu schimbe nimic din pensiile militarilor. Oare nu am auzit eu cand s-a promis acelasi lucu piltilor? Nu cred fiindca noi suntem o mie si ceva iar ei sunt cateva sute de mii.
Eu va recomand sa iesit putin din euforia citatelor si sa priviti putin lucrurile sas cum sunt ele acum.
Toate cele bune, si sa stiti ca eu am fost la protest chiar daca considerati ca libera exprimare intr-o tara libera o fac numai cei labili mintal.
Multa sanatate si o zi buna.
Sus In jos
Felix




Mesaje : 65
Data de inscriere : 22/05/2010

Invitatie la protest Empty
MesajSubiect: O discutie constructiva   Invitatie la protest Icon_minitime1Sam 8 Oct 2011 - 17:04

Informatia despre actiunea militarilor mi se pare normala. Dar ca aceasta duce la discutii aberanta, este mai greu de inteles.
Dar trebuie sa fim ingaduitori pentru ca altii traiesc aberatii si mai mari;


Sus In jos
Continut sponsorizat





Invitatie la protest Empty
MesajSubiect: Re: Invitatie la protest   Invitatie la protest Icon_minitime1

Sus In jos
 
Invitatie la protest
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Un mic protest

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ANAP :: Discutii diverse-
Mergi direct la: