ANAP
ANAP
ANAP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ONOARE - DEMNITATE - TRAI DECENT!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» COMUNICAT COMITETUL DIRECTOR
Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Dum 21 Ian 2024 - 18:37 Scris de Adrian

» Reconvocare Adunare Generală ANAP 2022
Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Lun 16 Mai 2022 - 8:22 Scris de Adrian

» Convocare Adunare Generală
Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Dum 1 Mai 2022 - 0:17 Scris de Adrian

» S-a stins Carol MĂRCUȚEANU
Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Vin 11 Mar 2022 - 9:21 Scris de Adrian

» Apel la solidaritate!
Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Joi 10 Mar 2022 - 22:52 Scris de Adrian

» S-a stins Constantin POPESCU
Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Joi 10 Mar 2022 - 0:19 Scris de Adrian

» Recalculare punctaj
Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Joi 10 Feb 2022 - 18:56 Scris de Adrian

» Sărbători binecuvântate!
Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Vin 24 Dec 2021 - 16:18 Scris de Adrian

» S-a stins Gheorghe STĂNCULESCU
Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Mier 15 Dec 2021 - 23:00 Scris de Adrian

» Program sediu ANAP
Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Mar 14 Dec 2021 - 10:57 Scris de Adrian

Galerie
Ganduri pentru anul nou Empty
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Ganduri pentru anul nou

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Adrian
Admin
Adrian


Mesaje : 593
Data de inscriere : 23/03/2010
Varsta : 67
Localizare : Iasi

Ganduri pentru anul nou Empty
MesajSubiect: Ganduri pentru anul nou   Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Vin 30 Dec 2011 - 14:41

A mai trecut un an ...
Sa ne amintim cu placere de impliniri, cu melancolie de clipele frumoase si cu incredere ca tot ceea ce nu am reusit se va implini in 2012.
Incheiem anul 2011, un an greu pentru noi si intram cu paşi repezi in 2012. Unii se gandesc ca va fi un an mai greu, altii ca va fi un an normal, alţii spera la un an de cotitura, de schimbari iar misticii se gandesc la apocalipsa.
Eu vreau sa cred ca 2012 este un an al speranţei. Al speranţei că vom schimba ceva in bine in tara noastra ce aluneca in saracie, in mizerie si de care depinde si viata noastra.
Sper ca anul care vine sa fie mai bun, sa-l facem mai bun. Sper ca oamenii sa constientizeze in ce condiţie deplorabilă se află, sa se ridice, sa se scuture de praf si sa priveasca inainte mai clar.

Cu priljul ANULUI NOU primiti urarile mele de bine, cele mai frumoase si calduroase ganduri!
La multi ani!


Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Ganduri pentru anul nou Empty
MesajSubiect: La Multi Ani!   Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Sam 31 Dec 2011 - 17:59




A trecut un an cu aripi frante peste viata noastra, am inteles mai mult ori mai putin despre etern, am incercat sa fim mai buni si mai piosi. Acum, in prag de An Nou simtim cum linistea coboara ancestral peste noi. Imbujorati de sentimente hibernale, cand sufletele noastre trimit atata dragoste spre voi, cu inima deschisa va urez tot ce-i mai bun in aceste clipe! Un An Nou Fericit si La Multi Ani!
Sus In jos
Felix




Mesaje : 65
Data de inscriere : 22/05/2010

Ganduri pentru anul nou Empty
MesajSubiect: In 2012 ne trebuie alt vacar! Cunoasteti pe cineva?   Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Sam 31 Dec 2011 - 21:07

Dand in darul betiei, vacarul satului s-a imbolnavit. Satenii au intrat in panica si i-au cerut primarului sa caute un alt vacar, in stare sa se ocupe de animalele satului. Primarul, altfel om chibzuit, s-a sfatuit cu ai lui si a dat un anunt in ziarul de la judet cum ca satul e in cautare de vacar, om vrednic si cinstit, caruia n-o sa-i para rau daca accepta oferta comunitatii.
Sa fi tot trecut vreo trei zile dupa publicarea anuntului, ca pe ulitele prafuite ale satului a aparut un strain intr-o limuzina de lux, intr-un costum din ultima colectie a unui celebru creator de moda masculina, care ceru sa vorbeasca cu primarul.

Alertat de sateni, primarul buimacit de o astfel de veste si-a invitat musafirul in Primarie, sa vada care o fi problema.

- Dumneavoastra cautati vacar pentru cireada satului?, a intrebat necunoscutul.

- Noi, a raspuns primarul.

- Atunci, eu vreau sa fiu vacar la voi in sat, a declarat strainul.

Cei doi s-au asezat la masa si au inceput sa negocieze.

- Cate familii cu animale aveti?, a intrebat strainul.

- Pai, sa tot fie vreo 400, a socotit edilul.

- Și cat platea fiecare familie pentru vacar?, a intrebat candidatul.

- 150 de lei.

Strainul a luat o pauza, a socotit ceva ca pentru sine, apoi a tras aer in piept si si-a facut cunoscuta oferta.

- Domnule primar, eu cred ca va pot face o oferta si mai buna decat cea pe care mi-ati prezentat-o. Eu ma angajez ca, pentru un an de zile, sa va cer doar 100 de lei de familie. Obtineti astfel, de la mine, o reducere de 50 lei de fiecare. In schimbul acestei considerabile reduceri, va cer doar o mica compensatie. Aceea ca, o doar, doar o data pe an, fiecare familie sa-si trimita un membru al familiei cu turma de vaci la camp.

Impresionat de uluitoarea oferta, primarul a batut palma pe loc cu generosul candidat de vacar, gandindu-se ce veste buna va avea sa comunice personal consatenilor sai...

Pentru ca in anul care tocmai intram, vom avea din nou alegeri parlamentare, mi-am amintit cat de mult seamana candidatul la pascutul turmei de vaci din snoava pe care tocmai v-am istorisit-o cu clasa noastra politica. Atat doar ca ea nu se ridica la performanta organizatorica a personajului. De aceea, eu le-as spune acum: Domnilor, va angajam in conditiile pe care voi ni le impuneti, dar macar organizati-ne!

Va urez tuturor un An Nou mai bun si mai fericit!
Sus In jos
Adrian
Admin
Adrian


Mesaje : 593
Data de inscriere : 23/03/2010
Varsta : 67
Localizare : Iasi

Ganduri pentru anul nou Empty
MesajSubiect: Cu semanatul de Anul Nou   Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1Dum 1 Ian 2012 - 13:17

Sus In jos
Continut sponsorizat





Ganduri pentru anul nou Empty
MesajSubiect: Re: Ganduri pentru anul nou   Ganduri pentru anul nou Icon_minitime1

Sus In jos
 
Ganduri pentru anul nou
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Formular 230 pentru anul 2018
» Anul 2010 - negru pentru personalul navigant

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ANAP :: Discutii diverse-
Mergi direct la: