ANAP
ANAP
ANAP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ONOARE - DEMNITATE - TRAI DECENT!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» COMUNICAT COMITETUL DIRECTOR
APEL Icon_minitime1Dum 21 Ian 2024 - 18:37 Scris de Adrian

» Reconvocare Adunare Generală ANAP 2022
APEL Icon_minitime1Lun 16 Mai 2022 - 8:22 Scris de Adrian

» Convocare Adunare Generală
APEL Icon_minitime1Dum 1 Mai 2022 - 0:17 Scris de Adrian

» S-a stins Carol MĂRCUȚEANU
APEL Icon_minitime1Vin 11 Mar 2022 - 9:21 Scris de Adrian

» Apel la solidaritate!
APEL Icon_minitime1Joi 10 Mar 2022 - 22:52 Scris de Adrian

» S-a stins Constantin POPESCU
APEL Icon_minitime1Joi 10 Mar 2022 - 0:19 Scris de Adrian

» Recalculare punctaj
APEL Icon_minitime1Joi 10 Feb 2022 - 18:56 Scris de Adrian

» Sărbători binecuvântate!
APEL Icon_minitime1Vin 24 Dec 2021 - 16:18 Scris de Adrian

» S-a stins Gheorghe STĂNCULESCU
APEL Icon_minitime1Mier 15 Dec 2021 - 23:00 Scris de Adrian

» Program sediu ANAP
APEL Icon_minitime1Mar 14 Dec 2021 - 10:57 Scris de Adrian

Galerie
APEL Empty
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 APEL

In jos 
AutorMesaj
brati




Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/12/2012

APEL Empty
MesajSubiect: APEL   APEL Icon_minitime1Vin 29 Aug 2014 - 8:46

Stimati colegi si prieteni,
Trebuie sa găsim puterea si să ne regrupam împreună in fata acestei mari nedreptatii facute de cei care conduc tara. Fie ne vom prăbuşi cu fiecare decizie pe care alţii o iau în locul nostru, asteptand in continuare până când vom fi terminaţi, fie vom alege calea de a ne ridica la verticaliatea care ne-a caracterizat intotdeauna.
Aviatori, trăim în iadul in care ne-au aruncat guvernanti si în momentul de faţă şi avem de ales: putem rămâne aici, să ne plecăm în continuare capul în faţa celor care ne-au injosit sau putem să spunem: „Ajunge! Existăm şi nu ne puteţi reduce la tacere!”
A venit momentul să luptăm şi să găsim drumul spre adevar, să ieşim din acest iad în care suntem forţaţi să trăim. Este timpul potrivit sa actionam! Nimeni altcineva nu o va face în locul nostru! Aviatorii trebuie să arate ca nu au fost infranti inca de acest sistem ticalosit! Este timpul să ne trezim şi să facem ceva!
Este momentul recastigarii demnitatii si pozitiei de pensionarii din cadrul personal navigant profesionist al aviatiei!
Am făcut toate greşelile pe care le-am fi putut face. Am tacut. Am stat cu capul plecat ani buni. Am asteptat mai mult decât ne puteam permite. Ne-am amăgit că poate altcineva va lupta pentru noi, până cănd am devenit o masa amorfa. Dreptatea nu poate fi negociata sau cumpărată! Am fost mintiti si ne-am înstrăinat unii de alţii, am închis ochii prea des atunci când nu trebuia. Iar în ultima vreme, nici nu mai avem curajul să ne uitam la ce am ajuns.
În orice luptă câştigă cel care este dispus să se sacrifice pentru ceea ce luptă! Aviatorii isi vor recastiga pozitia pentru că sunt dispuşi să lupte şi să se sacrifice pentru un trai decent, pentru drepturilor lor, pentru inlaturarea dezinformarii, denigrarii si discriminarii in aceasta tara! Nimeni altcineva nu o poate si nu o va face în locul nostru!
Uitaţi-vă în jur, la cei ca si voi, şi sigur veţi descoperi pe cineva care să se alăture cauzei trezirii conştiinţei aviatorilor, fiindcă se ştie că numai împreună vom reuşi! Acesta este spiritul unei categorii profesionale deosebite! Fie ne recastigam demnitatea de aviatori, fie vom dispărea ca nişte indivizi oarecare! Acum este momentul! Vino la intrunire! Asta înseamnă să faci o alegere, daca mai crezi inca in valorile si traditiile aviatorilor! Pentru că, până la urmă, a alege înseamnă să afirmi ceea ce crezi! Acolo vom incerca sa renaştem! Daca iti pasa si tu trebuie să fii acolo!
Va asteptam in fiecare zi, incepand data 1 sept. 2014 (luni), pana in data de 12 sept. 2014 (vineri), intre orele 11.00 si 15.00, in Piata Victoriei, in perimetrul dintre Sos. Kiseleff si B-dul Aviatorilor. (fara zilele de sambata 6, duminica 7 si miercuri 10).
Ia cu tine la intrunire, un simbol în orice formă: drapel, banderolă, steguleţ, insignă, ca prim simbol grăitor al rezistenţei mute pe care o opunem celor care ne-au injosit, jignit, defaimat, denigrat, discriminat, celor care au asmuţit o tara împotriva noastra, celor care ne-au supus unui tratament denigrant cu pozitia de aviator.
Va rugam sa aduceti cu dvs. o sticluta de apa, scaunel, etc., pentru o perioada de cateva ore.
Va rog sa faceti cunoscuta aceasta invitatie, tuturor colegilor, prietenilor si rudelor dumneavoastra, prin orice forma: e.mail, telefon, FB, etc.


SIMIONESCU ION
Sus In jos
brati




Mesaje : 16
Data de inscriere : 21/12/2012

APEL Empty
MesajSubiect: Re: APEL   APEL Icon_minitime1Vin 29 Aug 2014 - 21:53

Domnule Prim- Ministru,

Domnilor Ministri,
Domnilor Parlamentari

OPRITI DEZINFORMAREA, DENIGRAREA si DISCRIMINAREA pensionarilor din cadrul personalului navigant  din aviatia civila!

OPRITI DEZINFORMAREA catre mass-media sustinand ca doriti repunerea in drepturi a acestei categorii profesionale, cand in realitate, va opuneti total recunoasterii unui drept patrimonial garantat de constitutia Romaniei!

OPRITI DISCRIINAREA pe care o sustineti in cadrul justitiei de astazi si pe care doriti sa o aplicati intre pensionarii din cadrul personalului navigant din aviatzia civila!

RESPECTATI-VA PROMISIUNEA de a repara ticalosenia portocaliilor care ne-au furat pensia muncita, legal obtinuta, proprietatea noastra! Pentru dvs. e nimica toata, PENTRU NOI E VIATA INSASI, CAT NE-A MAI RAMAS DIN EA!!!

Nu ne mai obligati sa ne reangajam! Ne e frica sa nu patim ca IOVAN!

            AGUNGE! EXISTAM SI NU NE PUTETI REDUCE LA TACERE!

-------------------------------------

Pensionarii aviatori pe data de intii septembrie ora 11 00 sint invitati in fata guvernului. Avem aprobare pentru miting semnata de PMB in urma protocolului nr. 1262236/3319/6 din 27 aug.201.
Sus In jos
 
APEL
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Apel umanitar!
» APEL UMANITAR
» Apel la solidaritate!
» Apel la solidaritate!
» Procesul de la ... Buzău

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ANAP :: Pensiile si presa-
Mergi direct la: