ANAP
ANAP
ANAP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ONOARE - DEMNITATE - TRAI DECENT!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» COMUNICAT COMITETUL DIRECTOR
S-a stins VICHI CÂRSTEA Icon_minitime1Dum 21 Ian 2024 - 18:37 Scris de Adrian

» Reconvocare Adunare Generală ANAP 2022
S-a stins VICHI CÂRSTEA Icon_minitime1Lun 16 Mai 2022 - 8:22 Scris de Adrian

» Convocare Adunare Generală
S-a stins VICHI CÂRSTEA Icon_minitime1Dum 1 Mai 2022 - 0:17 Scris de Adrian

» S-a stins Carol MĂRCUȚEANU
S-a stins VICHI CÂRSTEA Icon_minitime1Vin 11 Mar 2022 - 9:21 Scris de Adrian

» Apel la solidaritate!
S-a stins VICHI CÂRSTEA Icon_minitime1Joi 10 Mar 2022 - 22:52 Scris de Adrian

» S-a stins Constantin POPESCU
S-a stins VICHI CÂRSTEA Icon_minitime1Joi 10 Mar 2022 - 0:19 Scris de Adrian

» Recalculare punctaj
S-a stins VICHI CÂRSTEA Icon_minitime1Joi 10 Feb 2022 - 18:56 Scris de Adrian

» Sărbători binecuvântate!
S-a stins VICHI CÂRSTEA Icon_minitime1Vin 24 Dec 2021 - 16:18 Scris de Adrian

» S-a stins Gheorghe STĂNCULESCU
S-a stins VICHI CÂRSTEA Icon_minitime1Mier 15 Dec 2021 - 23:00 Scris de Adrian

» Program sediu ANAP
S-a stins VICHI CÂRSTEA Icon_minitime1Mar 14 Dec 2021 - 10:57 Scris de Adrian

Galerie
S-a stins VICHI CÂRSTEA Empty
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 S-a stins VICHI CÂRSTEA

In jos 
AutorMesaj
Adrian
Admin
Adrian


Mesaje : 593
Data de inscriere : 23/03/2010
Varsta : 67
Localizare : Iasi

S-a stins VICHI CÂRSTEA Empty
MesajSubiect: S-a stins VICHI CÂRSTEA   S-a stins VICHI CÂRSTEA Icon_minitime1Dum 27 Ian 2019 - 20:58

Mesaj postat de doamna Mioara Oțel:

A plecat în împărăția lui Dumnezeu, în lumea drepților.
Pentru noi, colegii ei, a fost un model de dăruire pentru iubire, devotament și muncă.
De aceea îi suntem recunoscători, îi mulțumim. Va rămâne în sufletele noastre și nu o vom uita niciodată.
Ne rugăm bunului Dumnezeu să-i ocrotescă odihna și liniștea veșnică.
Condoleanțe familiei greu încercate
Sus In jos
Adrian
Admin
Adrian


Mesaje : 593
Data de inscriere : 23/03/2010
Varsta : 67
Localizare : Iasi

S-a stins VICHI CÂRSTEA Empty
MesajSubiect: Re: S-a stins VICHI CÂRSTEA   S-a stins VICHI CÂRSTEA Icon_minitime1Dum 27 Ian 2019 - 21:10

Mamica mea bună și frumoasă a zburat, întocmai ca îngerii, purtată de ei de această dată și nu de aripile avioanelor pe care le iubea. Noaptea trecută a hotărât ca suferința lumească vrea să o părăsească pentru a ajunge în liniștea, pacea și iubirea Cerurilor. A luptat mult. Mai mult decât știința spunea că se poate. A facut imposibilul posibil. A insuflat putere si credinta celor pe care ii iubea si pe care îi întâlnea. A dat mereu dovada smereniei, iubirii, pocăintei, răbdării, cu zâmbet pe buze, cu grija pentru tata și pentru mine, cu dorința vie de a-i ajuta pe cei mai slabi sau mai deznădăjduiți. Mi-a dat mie forța și lecții de iubire, una dupa alta. Mi-a daruit misiunea vietii, aceea de a ajuta cat pot pe cei in nevoie, prin lectia durerii si suferintei prin care a trecut ea. Si a avut iubire de viata, credinta netarmuita si dorinta necontenita sa ajutam mereu cu vorba sau cu fapta.
I-am promis să continui tot ce am început pentru ea. Si acum am mai mare putere, cu iubirea ei și grija pe care mi-o transmite din Ceruri. Si voi lupta pentru atatia oameni bolnavi si deznadajduiti, pentru care mamica mea suferea in parte, auzind povestile de viata, simtind neputinta.
Ne-a lăsat tatei și mie un gol imens pe care nimeni nu il va umple vreodata. Ne-a lasat insa si multa iubire si multe daruri binecuvantate, multe schimbari in viata si in suflet pe care nimic nu ni le-ar fi adus in acest mod fericit si binecuvantat.
Iubirea transcede spatiul si timpul si trupul fizic si este cea mai importanta forta din Univers! Si mamica mea va fi vesnic aproape de tati, de mine si de toti oamenii pe care i-a iubit si care au iubit-o, cu darurile si bucuriile pe care le-a revarsat mereu in jurul ei.
Daca vreti sa ii spuneti o rugaciune si sa îi soptiti un gand bun, mamica mea este insotita de rugaciuni la biserica Sfanta Vineri Herasca, strada Olteni, nr.12, intreaga zi de duminica, 27 ianuarie, iar luni, dupa slujba de la ora 13, de la Biserica Sfanta Vineri Herasca, inmormantarea va fi la cimitirul Belu.

(Fiica doamnei Vichi Carstea)
Sus In jos
 
S-a stins VICHI CÂRSTEA
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ANAP :: In memoriam-
Mergi direct la: