ANAP
ANAP
ANAP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ONOARE - DEMNITATE - TRAI DECENT!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» COMUNICAT COMITETUL DIRECTOR
Schimbari la forum Icon_minitime1Dum 21 Ian 2024 - 18:37 Scris de Adrian

» Reconvocare Adunare Generală ANAP 2022
Schimbari la forum Icon_minitime1Lun 16 Mai 2022 - 8:22 Scris de Adrian

» Convocare Adunare Generală
Schimbari la forum Icon_minitime1Dum 1 Mai 2022 - 0:17 Scris de Adrian

» S-a stins Carol MĂRCUȚEANU
Schimbari la forum Icon_minitime1Vin 11 Mar 2022 - 9:21 Scris de Adrian

» Apel la solidaritate!
Schimbari la forum Icon_minitime1Joi 10 Mar 2022 - 22:52 Scris de Adrian

» S-a stins Constantin POPESCU
Schimbari la forum Icon_minitime1Joi 10 Mar 2022 - 0:19 Scris de Adrian

» Recalculare punctaj
Schimbari la forum Icon_minitime1Joi 10 Feb 2022 - 18:56 Scris de Adrian

» Sărbători binecuvântate!
Schimbari la forum Icon_minitime1Vin 24 Dec 2021 - 16:18 Scris de Adrian

» S-a stins Gheorghe STĂNCULESCU
Schimbari la forum Icon_minitime1Mier 15 Dec 2021 - 23:00 Scris de Adrian

» Program sediu ANAP
Schimbari la forum Icon_minitime1Mar 14 Dec 2021 - 10:57 Scris de Adrian

Galerie
Schimbari la forum Empty
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Schimbari la forum

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin



Mesaje : 43
Data de inscriere : 22/03/2010

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: Schimbari la forum   Schimbari la forum Icon_minitime1Dum 7 Noi 2010 - 14:03

Buna ziua,

Asa cum v-am anuntat anterior, am facut cateva schimbari la forum. In primul rand, am modificat un pic sablonul grafic al forumului. Sper sa va placa. In al doilea rand, am schimbat structura, conform sondajului dintr-o postare anterioara. Acum aveti 4 sectiuni, iar descrierea fiecareia ar trebui sa fie mai mult decat clara apropo de ce se poate si ce nu se poate scrie in fiecare dintre ele.

In al treilea rand, si aici e foarte important, forumul nu mai este deschis postarilor anonime. Mai exact, trebuie sa va faceti un cont pentru a posta subiecte sau pentru a raspunde la cele deja-existente. Oricine poate citi subiectele, dar, pentru raspuns, va trebui sa va inregistrati, iar asta inseamna nume, prenume, o adresa de email valabila s.a.m.d.

Moderatorii raman Admin si Adrian, care vor observa respectarea regulilor de postare.

Asteptam cu interes noi propuneri si sugestii pentru forumul ANAP.

Admin


Ultima editare efectuata de catre Admin in Dum 7 Noi 2010 - 14:36, editata de 1 ori
Sus In jos
https://anap.forumgratuit.ro
Adrian
Admin
Adrian


Mesaje : 593
Data de inscriere : 23/03/2010
Varsta : 67
Localizare : Iasi

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: Sa ne mai lamurim un pic!   Schimbari la forum Icon_minitime1Mar 21 Dec 2010 - 19:00

In urma unei discutii telefonice, sper cat de cat lamuritoare, cu dl. Cezar Osiceanu am deblocat topicul intitulat "Urgent pentru toti pensionarii aviatiei!".

Cu aceasta ocazie fac unele precizari, pentru toti utilizatorii forumului.
Administratorii si moderatorii activeaza, posteaza, dicuta pe forum ca oricare alti membru ce si-au facuta un cont pe forum. Dar acestia, in plus, pot interveni si trebuie sa intervina atunci cand pe forum nu se respecta regulile de postare, de scriere, de conduita... Pot face modificari pe textul oricarui utilizator, pot sterge anumite bucati din text sau intregul mesaj, pot muta mesajele de la un capitol la altul, pot bloca sau debloca o discutie...
Printre motivele care-i determina sau obliga pe moderatori sa intervina astfel enumar cateva intalnite pe forumul nostru:
- scrierea si exprimarea incorecta, din care nu se intelege mai nimic
- postari cu raspunsuri de genul "da" , "nu", "Ok!" sau "!", "?" , " confused " , ... fara macar 2-3 cuvinte cu explicatii
- atacul la persoana direct sau indirect. Pe forum se posteaza problema, subiectul si acesta se dezbate, nu persoana. Acestea, de fapt au fost cele mai frecvente suparari pe acest forum. Un membru al forumului expune o problema dar altul nu este de acord, contrazice si apar imediat replici ca atac la persoana:
*ce domnule nu suporti adevarul?
*asa faceai si cand erai sef?
*cand ti-ai facut domnule X ultimul control psihiatric?
*esti mana in mana cu Y?
*ai fost securist sau turnator?
si asa mai departe, nu le mai amintesc pentru ca le-am citit impreuna.
Toate acestea nu fac bine nimanui, ci fac numai rau.

Printre alte reguli ce trebuie sa le respectam pe forum amintesc:
- Cand postam un citat, un fragment preluat de undeva este corect sa citam sursa sau sa dam linkul catre sursa daca este pe internet
- Postam un subiect, un text intr-o singura sectiune a forumului si nu in mai multe
- Postam subiectul la acel capitol, acea sectiune care are titlul adecvat. Adica la subforumul alocat pensiilor sa discutam de pensii, la aviatie despre aviatie, la cei trecuti in nefiinta discutam despre acestia, iar la discutii generale putem posta diverse.
Poate ati vazut ca nu s-a impacientat nimeni daca aici pe forum s-au postat informatii din istorie, din stiinta, de divertisment, chiar si despre caini s-a scris mult fara a se supara cineva.
Aceasta cu toate ca scopul infiintarii acestui forum ca si a blogurilor ramane informarea membrilor ANAP, fara a exclude pe ceilalti aviatori, informare cu privirea la intreaga problematica a pensiilor si ca o urgenta actiunile pentru revenirea la pensia de serviciu.

Rog pe toti membrii forumului, mai ales pe cei mai pretentiosi, sa incerce a fi ingaduitori cu unele exprimari poate nepotrivita, neinspirata, scrise ceva mai neglijent ale altor membri ai acestei comunitati.
Acum de sarbatori, sa ne felicitam, sa avem ganduri bune unii fata de altii si sa le exprimam si aici pe forum!
Sarbatori fericite!
Adrian T
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: catre ADMIN   Schimbari la forum Icon_minitime1Vin 11 Feb 2011 - 19:09

NU SE POT POSTA POZE PE FORUM....
Sus In jos
Adrian
Admin
Adrian


Mesaje : 593
Data de inscriere : 23/03/2010
Varsta : 67
Localizare : Iasi

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: Se pot introduce poze   Schimbari la forum Icon_minitime1Sam 12 Feb 2011 - 7:48

Schimbari la forum Scan0091j

Marton, Anghel, Zbera, Totolici, Chitu avand in mijlocul lor pe unul din marii instructori, Constantin Nicolescu.
Sus In jos
Felix




Mesaje : 65
Data de inscriere : 22/05/2010

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: O imbratisare prieteneasca   Schimbari la forum Icon_minitime1Sam 12 Feb 2011 - 12:47

Am vrut sa verific daca pot sa postez o poza. Incerc sa va imbratisez pe toti prieteneste.
\
Schimbari la forum Oimbratisare

Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 43
Data de inscriere : 22/03/2010

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: Re: Parola noua   Schimbari la forum Icon_minitime1Sam 12 Feb 2011 - 23:21

Domule Covache,

Banuiesc ca ati uitat parola de membru daca nu puteti pune imagini pe forum. Se intampla des.
V-am trimis un mail cu o noua parola. O puteti schimba cand doriti accesand contul dumneavoastra.
O zi buna,
Admin.
Sus In jos
https://anap.forumgratuit.ro
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: INTREBARE   Schimbari la forum Icon_minitime1Dum 21 Aug 2011 - 9:44

Va rog , dle Administrator, sa ne spuneti ce s-a intamplat cu sectiunile in care faceam trimitere la diferite promotii? Daca nu va supar, as vrea sa le repostati sa putem lua datele de acolo si dupa aceea le puteti resterge.
Ex. Promotia 1980 , aveam o sumedenie de poze , numere de telefoane, alte date de contact si informatii. Acum ne sunt iarasi utile pentru ca ...sunt ale noastre.
Va multumesc!
Sus In jos
Admin
Admin



Mesaje : 43
Data de inscriere : 22/03/2010

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: Promotia 1980   Schimbari la forum Icon_minitime1Dum 21 Aug 2011 - 23:36

Buna Mariane,

Sincer si eu am remarcat acum ca a disparut postarea cu promptia 1980.Nu e OK, nu stiu cine a sters-o, din greseala probabil.Nu dau detalii despre cum se putea intampla, imi cer scuze, am avut ceva probleme cu site-ul. Trimte te rog din nou documentul si va aparea din nou in orice sectiune alegi din cele dedicate.

Cu respect,
Admin.
Sus In jos
https://anap.forumgratuit.ro
Adrian
Admin
Adrian


Mesaje : 593
Data de inscriere : 23/03/2010
Varsta : 67
Localizare : Iasi

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: Promotii   Schimbari la forum Icon_minitime1Lun 22 Aug 2011 - 11:22

Eu cred ca a fost o greseala pe undeva cu ocazia revizuirii si curateniei facuta pe forum, ori cineva a sters acele informatii avand in vedere continutul lor cu date de contact personale, confidentiale...
Amintiti-va ca anul trecut pe acest form se posta fara a avea un cont, un ID si o parola. La fel unii stergeau ce au scris lasandu-ne cu ochii in soare.
Apoi s-a remediat acest neajuns dand posibilitatea sa posteze doar celor autentificati si stergerea sau corectarea (reeditarea) mesajelor se poate face acum doar in primele 24 de ore.
Am postat si eu anul trecut cateva date si poze cu promotia 1979. Nu le-am mai cautat si accesat. Acum constat ca au disparu atat cele cu promotia 79 cat si cele cu promotia 80.
Din fericire, cam tot ce am postat acolo cu promotia 79, imagini, poze, le am in calculator.
Mai cercetam si eventual o luam de la capat.
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: O impardonabila greseala   Schimbari la forum Icon_minitime1Joi 25 Aug 2011 - 19:14

Si cine ar fi putut sa o comita? In afara de spargatorii de siteuri, care aici nu gaseau nici bani...ca nu mai sunt, nici documente importante, ca nu se publica, nici date personale , in afara catorva....????

Pentrui promotia noastra este o mare pierdere, daca nu se poate recupera nimic!
Nu vreau sa spun mai multe!
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: Catre ADMIN   Schimbari la forum Icon_minitime1Sam 8 Oct 2011 - 7:53

Nu a fost placut , atunci cand semnam "mortu", sa mai apara unul si sa faca bascalie sau sa posteze in numele meu! De ce aprobati accesarea forumului de o inca persoana care se declara sub un nume deja in lista? Chiar sunt curios daca dl comandant Varlan Doru vrea sa fie mai cu mot si sa aiba mai multe rubrici cu numele domniei sale!
Sus In jos
Adrian
Admin
Adrian


Mesaje : 593
Data de inscriere : 23/03/2010
Varsta : 67
Localizare : Iasi

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: Fiti un pic mai explicit   Schimbari la forum Icon_minitime1Sam 8 Oct 2011 - 8:37

Chiar daca nu putem sta 24 de ore din 24 pe acest forum, avem totusi grija sa intram macar odata pe zi sa vedem ce se mai intampla aici.
Dar fiti mai explicit sa intelegem. Care este supararea dumneavoastra si ce legatura are cu un alt utilizator de care aminititi mai sus?
Daca ati sesisat ceva in neregula, va rog sa ne spuneti si incercam sa remediem.
Cu multumiri!

Am precizari cu privire la stergerea unor mesaje, problema pe care incercama sa o lamurim, cu ceva timp in urma. In afara de curatenia facuta in mesajele care nu respectau regulamentul forumului, acest site este setat ca automat sa stearga postarile, discutiile, topicurile care contin anumite expresii sau cuvinte sau acelea la care nu s-a mai postat de 90 de zile. Si din aceasta cauza au fost sterse unele automat.
Asa am constatat in statisticile referitoare la stergerea mesajelor ca erau sterse unele la data si ora cand nici un administrator nu era on-line.
Am modificat cate ceva in aceasta privinta si speram sa functioneze.
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: eu tot incerc sa fiu explicit , dar...   Schimbari la forum Icon_minitime1Sam 8 Oct 2011 - 10:16

Da ! nu-mi convine ca mai este un altul cu acelasi nume pentru ca nu stiu care-i cel real si care-i sunt cu adevarat parerile lui Doru Varlan, in cazul de fata!
Cat despre postarile cu 90 de zile nevizitate... nu prea tine. Si daca ar fi asa ati facut o mare greseala setand o asa anomalie pentru ca s-au pierdut informatii foarte valoroase. dar cum si astea fac parte din viata nici eu nu voi face un capat de tara si nici nu voi polemiza pe un subiect deja inchis.
Sperand ca "explicitul" v-a lamurit, va asigur pe mai departe de o colaborare pe masura!
Sus In jos
Adrian
Admin
Adrian


Mesaje : 593
Data de inscriere : 23/03/2010
Varsta : 67
Localizare : Iasi

Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: Schimbari in forum   Schimbari la forum Icon_minitime1Vin 21 Oct 2011 - 17:55

Sper sa va placa noua forma de prezentare a forumului care are acum mai multe facilitati.
Scoate in evidenta cu usurinta ultimele subiecte postate, are un calendar unde postam evenimentele...
Inca nu este forma definitiva si, pe parcurs o sa mai facem asemenea modificari. Progresul este de partea noastra si putem beneficia de acesta.
In partea stanga a paginii vom vedea in curand si o sectiune intitulata "Galerie" unde putem sa postam poze. Fiecare membru inregistrat ar putea sa-si faca propria colectie de poze.
Daca aveti sugestii constructive, le asteptam.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Schimbari la forum Empty
MesajSubiect: Re: Schimbari la forum   Schimbari la forum Icon_minitime1

Sus In jos
 
Schimbari la forum
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ANAP :: Discutii diverse-
Mergi direct la: