ANAP
ANAP
ANAP
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ONOARE - DEMNITATE - TRAI DECENT!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» COMUNICAT COMITETUL DIRECTOR
Timpul liber Icon_minitime1Dum 21 Ian 2024 - 18:37 Scris de Adrian

» Reconvocare Adunare Generală ANAP 2022
Timpul liber Icon_minitime1Lun 16 Mai 2022 - 8:22 Scris de Adrian

» Convocare Adunare Generală
Timpul liber Icon_minitime1Dum 1 Mai 2022 - 0:17 Scris de Adrian

» S-a stins Carol MĂRCUȚEANU
Timpul liber Icon_minitime1Vin 11 Mar 2022 - 9:21 Scris de Adrian

» Apel la solidaritate!
Timpul liber Icon_minitime1Joi 10 Mar 2022 - 22:52 Scris de Adrian

» S-a stins Constantin POPESCU
Timpul liber Icon_minitime1Joi 10 Mar 2022 - 0:19 Scris de Adrian

» Recalculare punctaj
Timpul liber Icon_minitime1Joi 10 Feb 2022 - 18:56 Scris de Adrian

» Sărbători binecuvântate!
Timpul liber Icon_minitime1Vin 24 Dec 2021 - 16:18 Scris de Adrian

» S-a stins Gheorghe STĂNCULESCU
Timpul liber Icon_minitime1Mier 15 Dec 2021 - 23:00 Scris de Adrian

» Program sediu ANAP
Timpul liber Icon_minitime1Mar 14 Dec 2021 - 10:57 Scris de Adrian

Galerie
Timpul liber Empty
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Timpul liber

In jos 
+4
Felix
preda
Oprisiu
Marian Covache
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Mier 20 Oct 2010 - 22:36

Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Joi 21 Oct 2010 - 7:53

90% dintre romani isi petrec timpul liber in fata televizorului



Cei mai multi romani isi petrec timpul in fata televizorului, nu citesc, nu merg la teatru si nu fac sport. Acestea sunt rezultatele ingrijoratoare ale lui studiu realizat de GfK Romania.

90% dintre romani prefera sa-si petreaca timpul liber in fata televizorului. 60% spun ca nu merg niciodata la evenimente culturare, in cluburi, restaurante sau cinematografe.

Conform studiului citat de Gandul, dupa televizor, distractiile principale ale romanilor sunt cumparaturile, mai ales cele de alimente, si muzica. Trei sferturi dintre romani petrec ore la cumparaturi cel putin saptamanal. Cei mai pasionati de asta sunt tinerii cu varste intre 15-34 ani, necasatoriti, cu venitul pe gospodarie mai mare de 2.000 de lei, care nu au indatoriri casnice.

Cele mai ingrijoratoare statistici se refera la cultura. 39% dintre romani nu citesc niciodata carti, in timp ce 41% cel mult o data pe luna.

Timpul liber este o problema care imparte romanii. Doar 40% dintre romani se declara multumiti de timpul liber, in timp ce restul considera ca au mult timp liber sau prea putin timp liber. Cei care se declara cei mai nemultumiti de timpul lor liber sunt romanii intre 45 si 54 de ani cu studii superioare.

Studiul a fost realizat pe un esantion format din 1098 persoane, in varsta de peste 15 ani, din zona urbana si rurala.



http://www.mayra.ro/timp-liber/horoscop/petrece-ti-sarbatorile-in-functie-de-zodie_pag3.html
Sus In jos
Oprisiu




Mesaje : 68
Data de inscriere : 04/07/2010

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Joi 21 Oct 2010 - 12:19

Excelent. Merci
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: cate o ora de muzica pentru linistea sufletului    Timpul liber Icon_minitime1Joi 21 Oct 2010 - 16:55

Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Sam 23 Oct 2010 - 21:01

Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Sam 23 Oct 2010 - 21:14

Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: cautati in blogul domnului ca aveti ce gasi   Timpul liber Icon_minitime1Dum 24 Oct 2010 - 14:57

http://www.altfel.info/observator/1055-dai-militaria-jos-din-pod.html

Ca o picanterie mica. Stimabilul semnatar ( amiaral) a fost atasat pe la Tokio!
Sus In jos
ditoiu c
Vizitator




Timpul liber Empty
MesajSubiect: O idee binevenita..   Timpul liber Icon_minitime1Mar 26 Oct 2010 - 14:24

Ideea dumneavoastra e binevenita..mai avem nevoie si de momente de deconectare si arta e o solutie oricand..Rieu,e cu adevarat" superb."..Continuati si cu acest gen de "mesaje"sunt sigura ca multi dintre noi le savureaza..Chiar daca nu e cea mai buna perioada din viata noastra..nu trebuie sa uitam sa ne incarcam "bateriile"cu trairi de exceptie..de asta exista arta..sa ne bucuram!O zi buna!Cristina Ditoiu Smile
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: fara dedicatie   Timpul liber Icon_minitime1Mier 27 Oct 2010 - 15:12

Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Vin 29 Oct 2010 - 8:52

Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: La Multi Ani Mihai si Gavril !   Timpul liber Icon_minitime1Lun 8 Noi 2010 - 8:53

Tuturor sarbatoritilor de astazi

Sf. Mihail si Gavriil, fie ca cei dragi sa va inconjoare cu caldura sufletelor lor intr-o seara magica, iar fericirea sa va ia in bratele ei in acest moment special!
692


Ultima editare efectuata de catre Mortu in Vin 3 Dec 2010 - 12:08, editata de 1 ori
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Mar 9 Noi 2010 - 21:42

Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Povesti adevarate   Timpul liber Icon_minitime1Mar 9 Noi 2010 - 21:57

Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: POLEMICI !    Timpul liber Icon_minitime1Mar 16 Noi 2010 - 7:46

START!
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Mar 16 Noi 2010 - 21:22

Deci startul a fost dat pentru a comunica pe subiectele care cauzeza anumite controverse si contradictii! Deci nu musai sa ne certam.
Cate propuneri am facut? Cate solicitari pentru a posta aici poze cu colegi trecuti in nefiinta, poze in situatii placute, poze de familie, povestiri frumoase si mai putin frumoase ( despre colegi si intructori) … Care au fost raspunsurile? Trimiteri la origini ( sa nu fiu vulgar !) apelari ca securisti notorii infiltrati pe acest forum, spion , neavenit, si cate si mai cate... Am postat datele de identitate in totalitate, poza, poze cu colegi si nu numai, v-am povestit din viata mea cateva crampeie... CE TREBUIA SA MAI FAC SA-I CONVING PE CEI CATIVA ( “GICA CONTRA”) CA NU VREAU NIMIC DE LA EI ( NU LE RAPESC DEREPTURI) SI CA TOT CEEA CE SPUN O SPUN DIN EXPERIENTA CAPATATA?

Cu alese ganduri catre toti!
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: In att dlui Oprisiu!   Timpul liber Icon_minitime1Dum 21 Noi 2010 - 17:43

Ref topic "insotitorii personal nenavigant"

Dle Oprisiu, nu am facut decat sa postez niste articole facute cu acceptul "subiectului"... pentru ...amintirea vremurilor de multa vreme apuse. Nu-mi asumnicio virgula din ceea ce s-a scris, Am facut doar simplul "copy-paste". Sunt unul care-mi deplag colegii disparuti si , in acelasi timp, sunt unul dintre cei care nu tolerez minciuna.
Daca aici sunt interpretari de acel fel este bine sa fie lamurite! Sunt inc asufcienti care cunosc multe dar prefera sa ramana in anonimat ceea ce nu duce la nimic bunsi vom continua sa credem in povesti si mituri...
Cu acelasi respect de care v-am asigurat de mult!
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Dum 21 Noi 2010 - 20:45

nu este vina mea ca nu mai posteaza nimeni. Asta doar pentru a va face sa ma intelegeti...aveam pe fiecare capitol cate ceva interesant. cel putin in opinia mea!

Admin, Adrian, cris, Emilia, Lili Codreanu, lucian paraschiv, magduuu, Maris Emil, Mortu, Oprisiu, preda, Sorin, Yoji

Dupa scurgerea a 24 de ore , din 61 de membri , forumul a fost vizitat doar de cei de mai sus. De postat cate ceva au facut-o Mortu, Adrian , Oprisiu, preda si Sorin. Nici macar 6 sau 7 , ca sa fie echilibru cat de cat!
Restul ...vizitatori! De ce oare?
Sus In jos
Oprisiu




Mesaje : 68
Data de inscriere : 04/07/2010

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Dum 21 Noi 2010 - 21:44

Mortu a scris:
Ref topic "insotitorii personal nenavigant"

Dle Oprisiu, nu am facut decat sa postez niste articole facute cu acceptul "subiectului"... pentru ...amintirea vremurilor de multa vreme apuse. Nu-mi asumnicio virgula din ceea ce s-a scris, Am facut doar simplul "copy-paste". Sunt unul care-mi deplag colegii disparuti si , in acelasi timp, sunt unul dintre cei care nu tolerez minciuna.
Daca aici sunt interpretari de acel fel este bine sa fie lamurite! Sunt inc asufcienti care cunosc multe dar prefera sa ramana in anonimat ceea ce nu duce la nimic bunsi vom continua sa credem in povesti si mituri...
Cu acelasi respect de care v-am asigurat de mult!


De acord cu d-voastra.Fiecare spune ca n-ar dori sa tolereze minciuna ;ca vrea sa spuna si sa afle adevarul .Banui. Dar cum probabil bine stiti , oamenii se deplaseaza asimptotic in spre cunoastere acestuia , pe care n-o sa-l poata afla decat undeva la ....infinit.Adica niciodata.Tare mult mi-as dori sa aflu adevarul despre An-24,cazut la Visina.Cum au fost omorati cu sange rece si cinism acei zburatori care n-aveau alta vina decat ca-si faceau sfanta datorie ;si multe altele inca.Asa ca pana una alta, ne multumim cu cele conjucturale.
Va asigur de acelasi respect,
cele bune tuturor.
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Dum 21 Noi 2010 - 22:02

Cu atatea noi subiecte pe forum o sa facem un talmes balmes. Cu 1000 de subiecte nu ne vom mai descurca. Cred ca ar trebui inteles asta dle preda. Nu o spun din rautate! Umplem forumul cu zeci de subiecte scris si rascrise, apoi iar scrise. Cui foloseste si la ce?
Fiti va rog ingaduitor si intelegeti!
Cu bine!
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Lun 22 Noi 2010 - 7:36

a vorbi singur e un mare talent. E rau cand vorbestiu singur si nu te aude nimeni! Eu mi-am dat doar cu parerea. Fiti linistit domnule, nu va dau sfaturi , nu voi mai discuta cu dvs. A! Nu va sunt superior cu nimic. Nici macar ..."la misto"!
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Sorin- Formula "AS"   Timpul liber Icon_minitime1Lun 22 Noi 2010 - 20:47

Sorine! Tu esti Catalin Apostol ? Si nu e vorba de "deranj" ci de modul in care a fost "tratat" evenimentul in cauza. Dl Mitu a fost acuzat de un coleg, mult mai tanar (cred ca de seama ta!) pentru hotararea luata in cazul amerizarii cu Tupolevul.Atata doar. De la acea acuza s-a ajuns la un circ mediatic de toata frumusetea. Dar vorba dlui Opriosiu....nu stim sa ne abtinem atunci cand trebuie! Si pierdem cu totii...
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Joi 25 Noi 2010 - 22:28

O nouă monedă de 50 de bani a intrat în circulaţie. Oficial s-a întâmplat în urmă cu o lună de zile cu ocazia aniversării a 100 de ani de la primul zbor românesc efectuat de Aurel Vlaicu.

Noua monedă este de mărimea celei de 50 de eurocenţi şi are pe una dintre feţe portretul lui Aurel Vlaicu. Moneda va circula în paralel cu cele de 50 bani, emisiunea 2005, aflate în prezent în circulaţie.

Introducerea în ciruclaţie a noii monede a creat destule probleme, conform oficialilor BNR. Şi asta pentru că cel mai mulţi români nu sunt familiarizaţi cu noua monedă care nu seamănă deloc cu cea normală de 50 de bani. În circulaţie sunt un milion de monede noi de 50 de bani.

"Dacă te duci la un vânzător şi îi atragi atenţia că e altfel decât cea obişnuită poţi să îl induci în eroare. Vânzătorii când o văd vor să o pună deoparte probabil ca vor să le pastreze", a declarat Mugur Şteţ.

Timpul liber Monedavlaicu91610300

Daca doar atat merita...! Pana la urma e bine si atat, decat nimic!
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Vin 3 Dec 2010 - 12:07

Daca se adevereste va invit la...sporovait pe forum



Vom avea parte de un weekend rece, cu lapoviţă şi ninsoare, spun meteorologii


Sfârşitul de săptămână aduce o răcire a vremii. Duminică, spre exemplu, temperaturile nu vor mai depăşi 7-8 grade şi asta doar în partea de sud a ţării. Nu vom duce lipsă nici de precipitaţii, care în zona Moldovei se vor transforma în lapoviţă şi ninsoare.


Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: cod galben de ninsoare   Timpul liber Icon_minitime1Vin 3 Dec 2010 - 14:04

14 judeţe din Moldova, Dobrogea şi estul Munteniei se vor afla, de sâmbătă, ora 14.00, până duminică, ora 8.00, sub atenţionare cod galben de ninsoare, potrivit unei atenţionări emise de Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM).Timpul liber Tempjudetei048b8qr21aii
Sus In jos
Marian Covache

Marian Covache


Mesaje : 951
Data de inscriere : 19/09/2010
Varsta : 67
Localizare : BRAILA

Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1Vin 3 Dec 2010 - 20:20

CRIZA NU-I DE ACUM , EA A FOST LA NOI DE MULTA VREME
Iata ceva de prin anii 50
Sus In jos
Continut sponsorizat





Timpul liber Empty
MesajSubiect: Re: Timpul liber   Timpul liber Icon_minitime1

Sus In jos
 
Timpul liber
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Disparuti dintre noi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ANAP :: Discutii diverse-
Mergi direct la: